Ifi tervisekindlustuse eelised
If Mobile Baltics äpp
Mugav ja turvaline vahend tervisekindlustuse haldamiseks nutiseadmes.
e-Doktor
Pere- ning eriarsti veebikonsultatsioonid ilma eelneva broneeringuta ja need on tervisekindlustusega täielikult kaetud.
Lai valik raviteenuseid
Puuduvad varjatud piirangud, välistused on selgelt kirjeldatud. Lisaks on kaetud ka varem diagnoositud ja onkoloogiliste haiguste ravi ning tasulised teenused nii riiklikes kui ka erameditsiiniasutustes.
Mis on kaitse all
Kaitse all
Ambulatoorse ravi kaitse võimaldab pöörduda tasulise perearsti või eriarsti konsultatsioonile ilma perearsti saatekirjata, sh allergoloog, dermatoloog, podiaater, silmaarst, optometrist jt ilma alamlimiitide või külastuste arvu piiranguteta. Hüvitatakse nii arsti külastuse visiiditasu kui ka meditsiiniliselt näidustatud ning arsti saatekirjaga määratud protseduuride, analüüside, uuringute ning diagnostika kulu. Samuti kuuluvad ambulatoorse ravi kindlustuskaitse alla päevaravi ja e-Doktori telemeditsiiniteenus . Erinevalt „Tervisekindlustuse tingimused tööandjale THE-20231“punktist 65.1 hüvitatakse ambulatoorse ravi kindlustuskaitse alusel psühhiaatri ja/või psühholoogi visiiditasu, raviga seotud retseptiravimid ei kuulu hüvitamisele.
Ei ole kaitse all
Homöopaatilise ravi, toitumisspetsialisti, narkoloogi, logopeedi, trihholoogi, uneuuringute (unehäirete ja apnoe), seksuaalpatoloogi või immuunravi kulud; viljatuse diagnoosimise ja ravi, steriliseerimise, vasektoomia ja kunstliku viljastamise kulud; sõltuvuse, uimastisõltuvuse, alkoholismi, suguhaiguste, AIDSi ja HIV ravikulud; alternatiivsete ja/või täiendavate raviteenuste (nt ajurveeda, aroomiteraapia jne) kulud; kosmeetika- ja iluteenuste kulud; kogu keha magnetresonantstomograafia (MRT), positronemissioontomograafia, kapselendoskoopilised geenianalüüsid, geneetilised analüüsid, v.a raseduse jälgimisega seotud geneetilised analüüsid; toidutalumatuse analüüsid. Täielik loetelu välistustest on toodud tingimustes.
Pane tähele
Arsti määratud analüüside, testide ja uuringute saatekiri tuleb esitada koos kahjuteatega.
Kaitse all
e-Doktori telemeditsiiniteenus annab võimaluse konsulteerida arstiga veebi vahendusel, saada tervisesoovitusi ning pikendada ravimiretsepte. Kaugkonsultatsioonil saab arst määrata edasise ravi, koostada saatekirja lisauuringuks või eriarsti konsultatsiooniks. Teenust osutatakse eesti, vene ja inglise keeles. e-Doktori teenus on lihtne, mugav ja kättesaadav asukohast sõltumata. Teenust saab kasutada mobiilirakenduses If Mobile Baltics või www.if.ee veebilehel.
Kaitse all
Ambulatoorse taastusravi kulud: nt füsioteraapia protseduurid (ultraheliravi, teipimine, lööklaineravi, elektriravi, valgusravi, magnetravi, soolakamber jne), ravimassaaž, ravivõimlemine rühmades ja individuaalselt, raviujumine, mudaravi, venitusteraapia, manuaalterapeudi ja osteopaadi vastuvõtud, samuti füsioterapeudi, ergoterapeudi, kinesioloogi, taastusraviarsti korduvad konsultatsioonid; arsti määratud abivahendid (nt kargud, ortoosid, ratastoolid jne).
Pane tähele
Kulud hüvitatakse, kui taastusraviteenuste osutajal (v.a ujula) on tegevusluba või kutsetunnistus vastava ambulatoorse taastusraviteenuse osutamiseks. Kahjuteatele tuleb lisada arsti saatekiri.
Kaitse all
Haiglaraviga seotud kulud, sh tasulise palati, toitlustuse, operatsioonide, anesteesia ja uuringute kulud. See hõlmab ka kulusid operatsioonidele (nt lülisamba, neurokirurgilise, mikrokirurgilise, laparoskoopilise, südame-veresoonkonna, artroskoopilise jne operatsioonid), milles kasutatakse uusimaid tehnoloogiaid. Erinevalt „Tervisekindlustuse tingimused tööandjale THE-20231“punktist 40 hüvitatakse sünnitusega seotud tasulise palati ja haiglas toitlustamise kulud haiglaravi hüvitislimiidist. Eritingimus ei laiene teistele sünnitusabi kuludele.
Ei ole kaitse all
Sünnitusabi, kosmeetilise kirurgia, plastilise kirurgia, nägemise korrigeerimise, mao vähendamise, diastaasi operatsioonid, viljatuse ja munajuhade läbitavusega seotud operatsioonide, veenioperatsioonide, skleroteraapia, soovahetusoperatsioonide kulud, samuti arstile tänutäheks makstud raha või kingitused.
Pane tähele
Haiglaravi tuleb Ifiga eelnevalt kokku leppida.
Kaitse all
Hüvitame onkoloogiliste ja krooniliste haiguste diagnoosimise ja ravimisega seotud kulud ka juhul, kui haigus on diagnoositud enne kindlustusperioodi algust. Hüvitame nii ambulatoorsed kui haiglaravikulud sh kiiritus- ja keemiaravi.
Kaitse all
Hüvitame prillide või kontaktläätsede maksumuse. Erinevalt „Tervisekindlustuse tingimused tööandjale THE-20231“ punktist 49 hüvitatakse prillid, kontaktläätsed kindlustuskaitse alusel prillide ja kontaktläätsede kulu ka tingimusel, et kindlustatu nägemisteravuse muutust ei ole tuvastatud.
Ei ole kaitse all
Prillitooside, puhastus- ja hoiutarvete ning olemasolevate prillide, optiliste päikeseprillide ja sinise valguse prillide ja klaaside parandamise ja asendamise kulud.
Pane tähele
Hüvitise saamiseks peab olema esitatud kindlustusperioodil väljastatud retsept.
Kaitse all
Ilma arsti saatekirjata meditsiiniliste uuringute kulud (nt silma kompleksuuring, spordiuuringud, loote 3D/4D-ultraheliuuring, antikehatestid), kui teenuseid osutatakse (uuringuid või analüüse tehakse) raviasutuses. Erinevalt „Tervisekindlustuse tingimused tööandjale THE-20231“punktist 68.12 hüvitatakse ka toidutalumatuse uuringud, mis on läbi viidud tervishoiuteenust ja tegevusluba omavas raviasutuses.
Ei ole kaitse all
Suguhaiguste ennetamise eesmärgil tehtavate uuringute ja unetestide kulud. If ei hüvita profülaktilise terviseuuringu kulu, kui terviseuuringu protseduur (nt. vereproovi võtmine vms) on läbi viidud väljaspool raviasutuse ruume.
Kaitse all
Konsultatsiooni, raviplaani koostamise, hambaravi, hamba väljatõmbamise, suuhügieeni teenuste (nt soodapesu, pärlipesu, hambakatu eemaldamine), hambakirurgia, röntgeni, anesteesia, parodontoosi ravi, ortodontia, proteeside, kroonide ja hambaimplantaatide ning proteeside, kroonide ja implantaatide järelhoolduse kulud ning hamba taastamise kulud, kui selleks kasutatakse laboris valmistatud keraamilisi või metallist täidiseid, portselanimplantaatide, laminaatide, kapede paigaldamise kulud.
Ei ole kaitse all
Hammaste valgendamise ja hambakaunistuste kulud.
Kaitse all
Vaktsineerimisega seotud konsultatsioonide ja vaktsiinide kulud.
Pane tähele
Kulud hüvitatakse, kui vaktsineerimine toimub raviasutuse või apteegi ruumides.
Kaitse all
Kulud retsepti alusel müüdavatele ravimitele, mis on registreeritud Eesti Ravimiregistris.
Ei ole kaitse all
Vaktsiinide, antidepressantide, rasestumisvastaste vahendite ja abivahendite kulud.
Pane tähele
Kahjuteatele tuleb lisada retsepti originaal või koopia.
Kaitse all
Arsti konsultatsiooni ja meditsiiniliselt näidustatud analüüside, arsti määratud uuringute ning protseduuride kulud.
- Näide 1: Arsti visiiditasu on 50 eurot, If hüvitab 35 eurot (hüvitismäär 70%).
- Näide 2: Töötaja läheb korduvalt hambaarsti juurde ning tema hambaravi limiidi jääk on 150 eurot. Kui hambaravi arve on 250 eurot, siis If hüvitab 150 eurot ning 100 eurot jääb kindlustatu enda kanda (limiiti ületatav summa 100 eurot).
Küsimused & Vastused
Mida teha, kui haigestute või ilmneb muu ravivajadus?
Haigestumise või muu ravivajaduse korral valige endale sobiv raviasutus Eestis. Eriarsti vastuvõtule võib pöörduda ilma perearsti saatekirjata. Täiendavateks uuringuteks, analüüsideks, protseduurideks jms vajate arsti saatekirja või määratud ravi osa oma haigusloost (näete seda veebis digilugu.ee). Haiglaravi ja taastusravi haiglas tuleb eelnevalt Ifiga kooskõlastada. Enne raviteenuse saamist on vaja kontrollida, kas teenuse osutajal on tegevusluba või kutsetunnistus. Teenuse eest tasute esialgu ise ning seejärel saate taotleda kulude hüvitamist, esitades meile kahjuteate If Mobile Baltics äpi kaudu või Ifi iseteeninduses. Hüvitame kulud maksimaalselt vastava kindlustuskaitse kindlustussumma ulatuses, arvestades maha omavastutuse.
Kuidas saada hüvitist?
Hüvitise saamiseks täitke tervisekahju teade If Mobile Baltics äpis või Ifi iseteeninduses.
Kahjuteatele tuleb lisada ravidokumendid (saatekiri, tõend, väljavõte haigusloost vmt). Originaale pole vaja — piisab, kui teete dokumentidest foto ning laadite failid tervisekahju teate juurde.
Kelle nimele peab olema vormistatud kuludokument?
Esitatud dokumentidest peab olema näha, et teenust on osutatud kindlustatule endale. Kindlustatuks on tavaliselt ainult ettevõtte töötajad; pereliikmetele kindlustuskaitse ei kehti.
Milliseid dokumente on vaja on hüvitise taotlemiseks?
Kahju hüvitamise otsuse tegemiseks vajame kõiki kahjujuhtumit puudutavaid dokumente. Seega on kahjujuhtumi lahendamisel väga oluline Teie koostöö meiega.
Kindlustuskaitse
Dokumendid
Kuidas saab kontrollida oma kindlustushüvitise limiidi jääki?
Kõige mugavam on limiite jälgida If Mobile Baltics äpis, samuti saab seda teha Ifi iseteeninduses.
Kas minu tööandja näeb minu haiguseloo ajalugu?
Tervisekindlustuse kahjujuhtumi korral esitab kindlustatu kõik vajalikud dokumendid otse Ifile ning tööandja saab Ifilt kindlustuskaitsete kasutamise kohta anonüümse üldkokkuvõtte. Töötaja ei pea esitama oma tööandjale dokumente terviseseisundi ega ravikulude kohta.
Mis ei kuulu tervisekindlustusega hüvitamisele?
Tutvuge kindlasti välistustega, mis ei kuulu tervisekindlustusega hüvitamisele. Välistused leiate tööandja tervisekindlustuse tingimustes.
Kuidas olla kindel, et kindlustus hüvitab raviarve?
Kui tahate veenduda, et soovitud ravi kuulub hüvitamisele, võtke kirjuta e-mailile kahjud@if.ee või meiega ühendust kindlustustelefonil 777 1211.
Kuidas kasutada If Mobile Baltics äpis või Ifi iseteeninduses?
Loe lähemalt siit
Tingimused
- Kindlustusandja - If P&C Insurance AS
- Kindlustusperiood - 1 aasta
- Kindlustuse kehtivuspiirkond - Eesti
-
Palun tutvuge tervisekindlustuse dokumentidega lähemalt meie kodulehel www.if.ee. Tervisekindlustuse tingimused leiate Tutvuge tervisekindlustuse tingimustega:
- Tervisekindlustuse tingimused
- Kindlustuse üldtingimused
- Tervisekindlustuse teabedokument
- Kindlustuskaitsete sisu ja välistused on täpsemalt kirjas kindlustustingimustes
- Isikuandmete töötlemine Ifis: https://www.if.ee/isikuandmed